Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Kácsor felháborodott azon, hogy Bogár – szerinte – sablonszerűen „háttérhatalmazik”.
Kácsor Zsolt új publicisztikával jelentkezett a Népszava hasábjain. Friss írásában kifejtette, régen röhögött akkorát, „mint a minap, amikor belehallgattam Bogár László, Gajdics Ottó és Boros Imre beszélgetésébe, amelyet a nevezett urak voltak képesek nyilvánosan előadni”. Szerinte Bogár László volt a legjobb, mint írta „mert sikerült »leügynököznie« Dózsa Györgyöt, az 1514-es parasztlázadás fő felelősét”.
Bogár úr rátalált egy sablonra, amelyet minden történelmi eseményre ráilleszt, s máris megvan a megoldás:
a történelem minden fontosabb eseményét a a »háttérhatalmak« (magyarul: »tudjukkik«) tervelték ki anyagi haszonszerzés és a népek megnyomorítása céljával.
De szeretnék én Bogár László lenni! De szeretném ilyen egyszerűen, fekete-fehérben látni a világot!
Milyen jó lehet neki: kutatni, gondolkodni, forrásokat elemezni minek is, elegendő a háttérhatalmi sablon használata, s máris megvan a megoldás.”
A cikk hátralévő részében kifejtette, hogy Dózsa György „talán tényleg nem érdemel sem kultuszt, sem utcanevet”, valamint a keresztes háborúból elfajult lázadás „valójában országdúlás és fosztogatás volt”.
Nyitókép: Képernyőkép